Elektrická kolobežka

Post in Elektro

Všade po meste vidíte ľudí, ktorí jazdia a premávajú sa  na elektrických mestských kolobežkách. Niektorí ľudia vlastnia aj svoje osobné elektrické kolobežky. Aký zmysel majú práve kolobežky, ktoré musíte neustále nabíjať, aby ste sa na nich mohli previezť po vašom meste? Elektrické kolobežky sú čoraz populárnejšie a používa ich mnoho práve mladých ľudí alebo teenagerov. Je to veľmi jednoduchá preprava, ak ešte nemôžu mať vodičský preukaz ani vlastniť auto. Na kolobežke sa dostanú naozaj rýchlo všade, kde potrebujú. Naozaj sú elektro kolobežky potrebné?

jazda na elektro kolobežke

Poznáme mestské elektrické kolobežky alebo aj tie, ktoré si sami kúpite v obchodoch. Vedia mladí ľudia jazdiť na kolobežke? Videla som už nespočetne mnohokrát ako rodič išiel so svojim maloletým dieťaťom na jednej elektrickej kolobežke ráno do základnej školy či materskej školy. Na elektrickej kolobežke sa naraz môže voziť len jeden človek. Jazda s viacerými osobami je veľmi nebezpečná a nevhodná. Mnoho jazdcov jazdia na elektrických kolobežkách príliš rýchlo a ohrozujú ostatných ľudí na chodníkoch. Chodníky nie sú určené na jazdu na elektrickej kolobežke.

mestské kolobežky

To by si mali uvedomiť všetci ľudia. Mnoho teenagerov nemá šajnu, aké sú bezpečnostné pokyny a predpisy na cestách. Veľakrát porušujú práve tieto predpisy a ohrozujú aj šoférov áut na ceste a v premávke. Chodia cez priechody pre chodcov na elektrických kolobežkách, čím ohrozujú chodcov, dôchodcov alebo aj mamičky s kočíkmi. Elektrické kolobežky a pohyb na nich by mali v mestách a mestských častiach zakázať. Sú veľmi nebezpečné a veľakrát počúvame v televíznych správach, že sa niekto na jazde na elektrickej kolobežke zranil alebo aj spôsobil zranenie. Buď by sa mali robiť skúšky na jazdenie na elektrických kolobežkách a mať k tomu preukaz, ako napríklad vodičský preukaz, alebo by sa mali zrušiť úplne. Bolo by to omnoho bezpečnejšie.