Pes ako problém v byte

Post in Zvieratá

Vaše dieťa vás prosí, aby ste mu kúpili psa? Je to jeho najväčšie želanie, čo by si prialo na Vianoce? Ak bývate v byte, nie je to práve ideálna voľba. Nielen pre vás, ale aj pre vašich susedov. Nepotešili by sa. Mať psa v byte je hotová katastrofa. Večne s ním musíte chodiť von, aj keď vonku prší, krúpy padajú, sneží alebo fúka silný vietor. Sami by ste von radšej ani nešli, no keďže by ste mali psa, jednoducho musíte. Pes potrebuje venčiť aj niekoľkokrát za deň. Chcelo by sa vám každý deň aj niekoľkokrát zbierať výkaly po psovi a odhadzovať ich do kontajnera? Asi nie. To si neviem ani predstaviť. Pes je horší ako malé dieťa.

veľký pes

Po psovi treba zbierať výkaly dennodenne až pokým nedôjde k jeho úmrtiu. Dieťa viete postupne odplienkovať a naučiť ho chodiť na záchod. Mať dieťa je skutočne jednoduchšie, ako sa starať o psa. Pes potrebuje pravidelné prehliadky u veterinára. Tie sú extrémne drahé. Ak potrebuje pes aj nejaké lieky, tie tiež musíte uhrádzať v plnej výške. Pes nie je nikde poistený, takže žiadna poisťovňa neprepláca tieto lieky alebo prehliadky. Každý pes potrebuje jesť. Granule sú väčšinou balené vo veľkých obaloch, ktoré aj nejaké ten kilogram váži. Zvážte pre to aj vy, či sa vám v jednom kuse bude chcieť vláčiť z obchodu práve granule pre vášho psa.

domáci miláčik

Nie je pravidlom, že menší pes zje menej ako nejaké bojové plemeno. No, aj tie granule sú ťažké, objemné a navyše aj príliš drahé. Miesto granúl pre psa by ste mohli tieto peniaze použiť na výlet alebo dovolenku pre svoje dieťa či rodinu. Ak idete na dovolenku, väčšina hotelov nechce, aby sa tam potulovali psy, takže museli by ste myslieť aj na to, kde počas svojej dovolenky práve psa umiestnite. Rodina ťažko len tak postráži vášho psa. Existujú však psie hotely, ktoré vás vyjdú veľmi draho. Mať psa nie je žiadna výhra. Čudujem sa, prečo toľko ľudí vlastní psa, hlavne, keď bývajú v byte v panelovom dome. Sťažovanie od susedov na štekot psa je niekedy veľmi nepríjemný a radšej by ste sa mu mali vyvarovať.