Dopravujte ovocie a zeleninu do supermarketov bezpečne

Post in Výrobky

Patríte medzi dodávateľov ovocia a zeleniny do supermarketov a ceníte si to, že ste tuzemský pestovateľ, a že ponúkate produkty v BIO kvalite? Môže sa to zdať celkom obyčajné a všedné, ale títo ľudia vykonávajú veľmi dôležitú prácu, ktorá sa premieta na zdravie obyvateľov celej krajiny, čo má potom priaznivý vplyv aj na ekonomiku a fungovanie celého štátu. Čím viac zeleniny a ovocia skonzumujeme, tým lepšie zdravie budeme mať a tým zdravším a silnejším národom budeme vo svojom súhrne.

úroda čerešní

Do kvality ovocia a zeleniny sa ale premietajú aj logistické postupy. Čo je vám platné, ak vypestujete perfektné paradajky, ale do obchodu bude polovica z nich rozmäknutá a poškodená vplyvom nešetrného zaobchádzania pri transporte. Častokrát za to môžu aj nevhodné prepravné nádoby, napríklad pokiaľ ukladáme zeleninu do drevených debien. Ako by mala vlastne taká ideálna prepravka na ovocie a zeleninu vyzerať?

jablká na strome

Všemocný polypropylén – tento plast sa v potravinárskej výrobe ujal hlavného slova už pred mnohými rokmi. Je to úplne zdravotne nezávadný materiál, ktorý sa používa aj na balenie pečiva alebo na výrobu potrubia a armatúr pre rozvody pitnej vody. Prepravky z polypropylénu sú teda na tieto účely ideálne.

Precízny výlisok – ak je prepravná nádoba lisovaná alebo vstrekovaná tak, že na seba debny pri stohovaní precízne dosadajú, a prepravky sú bezpečné pre všetky zozbierané komodity, potom máte k dispozícii to najlepšie, čo môžete mať. Pri prepravkách je dôležité, aby sa pri transporte nekývali a stabilne držali na svojom mieste, a aby s nimi bola ľahká manipulácia cez bočné úchyty.

Hygiena – prepravné nádoby sú opatrené vetracími otvormi a ak je to potrebné, veľmi ľahko sa dajú vyčistiť kefou či metličkou pomocou bežných saponátov. Tým je zaručená dostatočná hygiena pred prepravou, počas prepravy a tiež pri skladovaní výrobkov či zberaných poľnohospodárskych komodít.