Využitie skrutok torx v praxi

Post in Výrobky

Pergola – mať na záhrade pergolu je snom mnohých ľudí, ktorí radi sedia vonku a sú tu bližšie k prírode. Pod pergolou môžete aj pracovať na počítači, hrať tu spoločenské hry, grilovať pokojne aj vegánske produkty, šiť na šijacom stroji a pozorovať okolité vtáctvo. Na výstavbu pergoly užijete tesárske skrutky Torx, napríklad z nerezovej ocele.

drevená pergola

Garážové státie – stavba garáže je spravidla veľmi nákladná záležitosť, a práve z tohto dôvodu od toho niektorí ľudia ustupujú a dávajú prednosť dreveným garážovým státiam. Tá postavíte aj svojpomocne, potrebujete k tomu iba dôkladne spevniť podložie a ukotviť drevené trámy tak, aby bola konštrukcia dostatočne pevná. Garážové státia tiež môžu byť vhodnou ozdobou príbytku, napríklad ak ich časť ozdobíte kvitnúcimi alebo popínavými rastlinami.

drevený altán

Altánok – výstavby altánkov sa tešia záujmu ľudstva už dlho, s niektorými stavbami tohto typu sa môžete stretnúť v zámockých záhradách, kde sa jedná o niekoľko storočí staré stavby. Drevené altánky milujú najmä deti, rady sa v nich hrajú a môžu si tu predstavovať, že je altánok ich novým príbytkom. Altánky veľmi dobre vyniknú na záhradách so zaujímavým výhľadom do krajiny.

Drevený plot – postaviť drevený plot je pre mnohých domácich majstrov česť, pretože dobre vyzerá a krášli rodinné domy alebo rekreačné chaty. Drevené laty na plot sa navyše môžu vyrábať z odpadového dreva napríklad z polomov, takže sa kvôli tomu nemusia rúbať zdravé stromy.

Výstavba krovov – tesárske práce pri výstavbe či rekonštrukcii domových krovov sú jasným dôvodom na nasadenie tesárskych skrutiek Torx. Sú to špeciálne zhotovené skrutky tak, aby umožňovali ľahkú prácu a veľmi pevné, stabilné a spoľahlivé ukotvenie jednotlivých spojov. Tesári sa bez tesárskych skrutiek nezaobídu na žiadnej stavbe, či už ju vykonáva na zákazku profesionálna firma, alebo šikovný kutil.