Tanec lásky

Post in Výrobky

Tantrické umenie tiež nazývané ako tantra, tanec lásky a dotykov či hra so zmyslami má siahodlhú a pestrú históriu začínajúcu v starovekej Indii. Zdroje, ktoré uvádzajú dátum a popisujú vznik tantry v dávnych časoch sa úplne nezhodujú, no vo väčšine z nich prevláda niekoľko podobných alebo aspoň približne rovnakých názorov. Tvrdia, že tento filozofický smer a náboženstvo zároveň sa medzi ľudmi objavilo v dávnej dobe pred našim letopočtom. Údajne sa držalo v tajnosti a zahalené pod rúškom tajomstva a jeho pravej, veľmi hlbokej a komplikovanej podstate rozumela len istá skupinka ľudí, pričom sa často títo ľudia považujú za mníchov žijúcich veľmi dávno.

pár

Títo mnísi strážili toto tajomstvo pred okolitým svetom a samy pociťovali účinky tohto umenia, ktoré bolo jedným z najobľúbenejších meditačných cvičení v tej dobe. Tantrizmus ide oveľa viac do hĺbky. Skúma človeka a snaží sa mu porozumieť. Unikátne je v tom, že patrí medzi tie viery, ktoré sa dokázali svojimi technikami priblížiť vesmíru a ponoriť sa do tak intenzívnej duchovnej a spirituálnej sféry, ako máločo iné. Tantrické masáže sú skvelým liekom pre tých, ktorí sa chcú nechať híčkať, potrebujú zrelaxovať svoje telo aj myseľ, potrebujú oslobodiť blokády čakier a usporiadať svoje myšlienky, chcú sa oslobodiť od predsudkov, negatívnej energie.

žena

Doprajte si čas samy pre seba a naučte sa umeniu sebelásky a sebeúcty. Dôverovať svojmu telu a poznať svoje hranice môžete taktiež vdaka tantrickým masážam. Tantra ako i spôsob meditácie vás naučí vedomému vnímaniu svojho tela, a to napríklad prostredníctvom známeho vedomého dýchania. Vdaka vedomému dýchaniu dokážete intenzívnejšie precítiť dotyk, ktorý sa v podaní masérky taktiež pre vás stáva vedomým, a tým pádom dokážete každý kúsok tela vnímať citlivejšie. Tantrické masáže sú skvelé i pre ľudí plachej povahy.